İsrailli 50 turist Safranboluda

İsrailli 50 turist Safranboluda
İsrailli 50 kadın turist, Karabük'ün Safranbolu ilçesine geldi.Abone ol

Uluslararası bir organizasyon kapsamında İsrailli 50 kadın turist, Karabük'ün Safranbolu ilçesine geldi. İsrail'den Geographica Tours ve Türkiye'de Pastoral Turizm Eguinox Travel Şirketleri tarafından düzenlenen Queen Of The Black Sea (Karaden ניתוח אף בגאורגיה iz'in Kraliçesi) organizasyonu kapsamında Safranbolu'ya gelen İsrailli grup, Cinci Hanı'nı gezdiler. İsrailli Grubun Başkanı Anta Foghel, AA muhabirine, Safranbolu seyahatinin kendileri için önemli bir macera olduğunu, ülkeleri ile Türkiye'nin ilişkilerinin her zaman iyi olmasını istediklerini söyledi.

Önlerinde birçok seçenek olmasına rağmen kendilerinin Türkiye'ye gelmeyi tercih ettiklerini ifade eden Foghel, şöyle dedi: ''Türklerin de bizim ülkemize gelmelerini, oradaki güzellikleri görmelerini istiyoruz. Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler, bize kalırsa özde ilişkiler.

Ama dünyanın her köşesinde olduğu gibi toplumlar arasında uç düşüncelere sahip insanlar var. Bizim dileğimiz, o uçlardan uzak durup orta yolda yüzümüzdeki gülümsemeyi eksik etmeden iyi ilişkiler içinde kalabilmek. Terörizm Ortadoğu'da var olan bir sorun değil, dünyanın sorunudur. Aklı başında, sağ duyulu insanlar terörizme karşı bir şeyler yapmalı.''Kategori : GÜNCEL