Korkunç öğretmen açığı var

  • Ana Sayfa
  • Korkunç öğretmen açığı var
Korkunç öğretmen açığı var
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul'daki öğretmen açığını açıkladı.Abone ol

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul'da 15-18 bin civarında öğretmen açığı bulunduğunu söyledi.

Özer, 2 bin civarında norm kadro fazlası olduğunu belirterek, ''Şu anda alınacak olan 11 bin öğretmenin büyük bölümü İstanbul'a gelecek. Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlerle bu açığımızı kapatmaya çalışacağız. Eldeki imkanları en מתיחת בטן בגאורגיה iyi şekilde değerlendireceğiz'' dedi. İstanbul'da 5 yılını dolduran 588 okul müdürünün atamalarının da bakanlığın genelgesi doğrultusunda eşdeğer başka bir okula yapılacağını hatırlatan Özer, ''Atamaları 25 Ağustosa kadar tamamlayacağız'' diye konuştu.

Özer, atamaların siyasi olarak değerlendirilmesi konusunda da, ''Kimin yerini aldık ki, bir başkası siyasi amaçla atansın. A okulunun müdürü alındı, eşdeğerdeki B okuluna verildi. B'ninki alındı C'ye verildi. Kadrolar tamamıyla boşaltılıp yerine yeni atama yapılmıyor ki... Görevini layıkıyla yapan arkadaşlarımızın yer değişikliği  yapılıyor. Yer değişikliği de eşdeğer başka bir okula'' dedi. Özer, vatandaşa eziyet ederek kayıt sırasında zorla para alan okul müdürüne, ''görevden el çektirme, açığa alma, kıdem durdurma gibi yönetmelik nasıl yol gösteriyorsa, onların harfiyen uygulanacağını'' söyledi.

Bu yıl İstanbul'da ilk kez ''e-kayıt'' sistemiyle kayıt almaya başladıklarını ve şu anda 15 ile 18 bin civarında kayıt yaptırmamış öğrenci bulunduğunu belirten Özer, ''Onlar dış etkenlerin kendilerine bazı yanlış bilgi vermesi neticesinde hala bekliyorlar. 'Eski tas eski hamam olacak' diye bekliyorlar ama bakanlığımızın emri kesindir. Bu e-kayıt sistemi mutlak surette uygulanacak ve hiçbir öğrenci velisi de mağdur edilmeyecek'' diye konuştu.Kategori : GÜNCEL