Behçelievlerde sözleşme sevinci

  • Ana Sayfa
  • Behçelievlerde sözleşme sevinci
Behçelievlerde sözleşme sevinci
Bahçelievler Belediyesi çalışanlarını toplu iş sözleşmesi törenle gerçekleşti.Abone ol

Bahçelievler Belediyesi çalışanlarını kapsayan ve Genel-iş Sendikasına bağlı 317 işçinin toplu iş sözleşmesi törenle gerçekleşti.
Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi"nde yapılan toplu iş sözleşmesi töreninde konuşan Genel-iş Sendikası Toplu Sözleşme Dairesi Başkanı İsmail Özhamarat “Dünyanın gözü Ortadoğu"daki savaştayken, çalışanını unutmayan ve çalışanın hakkına sahip çıkan Bahçelievler Belediyesi Başkanı Osman Develioğlu"nu ve ekibini kutluyorum” dedi.

הרמת חזה בגאורגיה Genel-iş Sendikası Şube Başkanı Hasan Kaya da yaptığı konuşmada “Açlığın, sefaletin, savaşın kavurduğu, yandığı yaşandığı bir ortamda, işçimizin alın terini karşılıklı diyalogla çözen Belediye Başkanımızı işçilerimizin şahsında yürekten kutluyorum” dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu “İnsan haklarının ekonomik ve demokratik hak ve özgürlüklerin her zerresinde geçmişimizle de, günümüzle de var olduk
Herkesin özgürlüklerine, istek ve dileklerine, başkalarının hakları kadar sahip çıkmalıyız. Sevgiyi barışı unutmadan, unutturmadan, her işi, her zorluğu aşabileceğimizi iyi bilmeliyiz. Ülkemizin gelişimi sevginin yüceltilmesiyle mümkündür. İşçimizin alın terini gücümüz oranında değerlendirerek korumaya özen gösterdik. İnanıyoruz ki, işçimizde işini sevgiyle büyütecek ve yaşadığımız Bahçelievler"de halkımız en güzel hizmetlere kavuşacaktır. Bizim temel amacımız halkımıza en güzel hizmeti vermektir. Burada da özellikle belirtmek isterim ki, her kardeşimiz, çalışanımız, savaşlardaki acıları paylaşsın, dünyanın neresinde olursa olsun, insanın yaşamına sevgiyle baksın ve ekmeğini bölüşerek de destek versin.
Toplu iş Sözleşmesinin ülkemize, insanımıza, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplu İş Sözleşmesiyle, iki yıllık süreç içinde, birinci yıl %12, ikinci yıl ise DİE verilerine göre enflasyon oranında zam verildi. Öte yandan sosyal yardımlarda %40 ile %60 oranında iyileştirme yapıldı ve toplu gıda dağıtımından da işçilerin yararlandırılması karara bağlandı.

Öte yandan Bahçelievler Belediyesi Genel-iş Sendikasına bağlı 317 işçi de, Ortadoğu"da savaş nedeniyle birer günlük ücretlerini Filistin Devletine bağışlama kararı aldıklarını belirttiler.Kategori : GÜNCEL