Bush ile dalga geçtiler

Bush ile dalga geçtiler
Kanada'daki Lakehead Üniversitesi öğrenci çekebilmek amacıyla bir tanıtım başlattı.Abone ol

Hazırladıkları bir web sitesinde Yale Üniversitesi mezunu ABD Başkanı George W. Bush ile alay eden üniversite, başlattığı tanıtım kampanyasıyla tartışma yarattı.

Kanada'daki Lakehead Üniversitesi başlattığı reklam kampanyasında "bir IVY League üniversitesi mezunu olmak ze ניתוחים בגאורגיהניתוחים בגאורגיה ki olduğunuz anlamına gelmez" sloganını kullandı.

Üniversite, tanıtım kampanyası için hazırlanan bir web sayfasında 1968'de, IVY League üyesi olan Yale Üniversitesi mezunu ABD Başkanı George W. Bush ile alay ediyor.

Kullanıcı, sayfayı açtığında sloganı görüyor ve bu görüşe katılıyorsa site kullanıcıyı Lakehead Üniversitesi'ni tanıtan sayfaya yönlendiriyor.

Sayfada "Lakehead farklıdır. Mezuniyet sonrası durumunuz üniversiteye ilk geldiğiniz andan daha önemli. Mezuniyetten sonraki başarınızı daha çok önemseyen bir üniversiteye gidin" deniyor.

Tanıtım sayfasında, Princeton, Yale ve Harvard gibi, zor öğrenci kabul eden büyük üniversitelerin oluşturduğu IVY League'i bu ifadelerle taşlayan Lakehead Üniversitesi'nin web sayfasına tepkiler olumlu.

Tepkilerin yüzde 95'inin olumlu olduğunu söyleyen Üniversite Rektörü Frederick Gilbert, bu esprili tanıtım ile dikkat çekmeye çalıştıklarını belirtiyor.
Kampanyayı eleştirenler de var. Lakehead Üniversitesi Öğrenci Kurulu Başkanı, tanıtımı "çirkin" olarak nitelendiriyor. Bazı öğrenciler de reklam kampanyasını uygunsuz buluyor.Kategori : DÜNYA