Wilson bu iyiliği unutmayacak

Wilson bu iyiliği unutmayacak
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Lübnan tahliyeleri için teşekkür etti.Abone ol

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, vatandaşlarının Lübnan'dan tahliyeleri sırasında Mersin Valisi Hüseyin Aksoy başta olmak üzere herkesin özel yaşantısından fedakarlıkta bulunduğunu belirterek, ''Amerika halkı bu iyilikleri unutmayacak'' dedi.

Wilson, ABD'nin Adana Konsolosu Eric Green ve yardımcısı Andrew Wilson ile Mersin Valisi H doctor hamit kafkas celik üseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Ross Wilson, burada yaptığı konuşmada, ziyaretteki amacının şehir halkına ve yöneticilerine teşekkür etmek olduğunu söyledi. Türkiye'nin Lübnan'daki savaş mağdurlarına yardımlarını esirgemediğini ve en iyi şekilde hizmet vermenin çabasında olduğunu ifade eden Wilson, şöyle konuştu:

''Lübnan'da yaşanan savaş nedeniyle tahliye edilmek zorunda kalan ABD, Avustralya ve Kanada gibi birçok ülke vatandaşına yardımda bulunularak tahliye işlemleri gerçekleştirildi. Vali Aksoy ve diğer yöneticiler ile Kızılay'a teşekkür ederim. Bu konuda herkes özel hayatlarından fedakarlık göstererek tahliye işlemlerinde yardımcı oldu. Amerika halkı, bu iyiliği unutmayacak. ABD vatandaşlarının ihtiyacı olduğu bir dönemde desteklerini esirgemeyen Mersin'in yöneticileri ve halkına sonsuz teşekkürü bir borç biliyoruz.''

Vali Hüseyin Aksoy da savaş döneminde Mersin Limanı üzerinden çeşitli ülkelere mensup toplam 10 bin 21 kişinin tahliye edildiğine dikkati çekti. Bunların içinde, bin 329 ABD vatandaşı bulunduğunu anlatan Aksoy, kentin imkanlarını sonuna kadar kullanarak tahliyenin en iyi şekilde tamamlanmasının sağlanmaya çalışıldığını kaydetti. Konuşmaların ardından, Vali Aksoy, Büyükelçi Wilson'a Mersin'i tanıtan kitap ile kente özgü cezerye tatlısı hediye etti.



Kategori : POLİTİKA