Sendikalar felç edecek

Sendikalar felç edecek
Toplu görüşmeler anlaşmazlıkla sonuçlanınca sendikalar eylem takvimi açıklamaya başladı.Abone ol

Memur sendikaları ile Hükümet arasındaki toplu görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından sendikalar eylem takvimlerini açıklamaya başladı. KESK'e bağlı Yapı-Yol Sen, otoyol ve köprü çalışanlarının 14 Eylülde iş yavaşlatma eylemi yapacaklarını açıkladı.

Sendika Genel Başkanı Bedri Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, kamu çalışanlarına yüzde 4 zam מרפאת השיניים הטובה ביותר בטביליסי önerilirken, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinin bu geceden itibaren yüzde 20 ile yüzde 50 oranında artırılacağını ifade etti.

Yapılan zamla yılın geri kalanında vatandaşın cebinden 42 milyon YTL daha fazla para çıkacağına işaret eden Tekin, artışın nedeninin köprülerin özelleştirilmesine yönelik hazırlık olduğunu savundu. Tekin, zamların, çalışanlarla vatandaşları karşı karşıya getireceğini belirterek, oysa otoyol çalışanlarının da bu durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi.

Otoyol ve köprülerdeki personelin kamu da en düşük maaşla, en kötü koşullarda çalışan kesimi oluşturduğuna işaret eden Tekin, şunları kaydetti: “Yapı-Yol Sen'in aldığı karar doğrultusunda gişe memurları, insanca yaşanacak ücret, sağlıklı çalışma ortamı ve fiili hizmet hakkı talebi ile 14 Eylülde iş yavaşlatma eylemi ve basın açıklamaları yapacaktır. Köprü ve otoyolları kullanan sürücülerin, gişe memurlarını anlamasını ve taleplerini sahiplenmesini bekliyoruz. Gişe memurlarının görevlerini daha iyi şartlarda yapabilmesi için vatandaşların da desteğine ihtiyaç var.”
Bedri Tekin, taleplerini, otoyol ve köprülerden geçişin ücretsiz olması, hizmet kollarında çalışanlarla aynı işi yapan başka kurumlardaki kişiler arasındaki maaş farkının giderilmesi, maaşların insanca yaşanacak bir seviyeye yükseltilmesi ve sendikalarıyla derhal toplu sözleşme masasına oturulması olarak sıraladı.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI