İsveçten İsraile tepki

İsveçten İsraile tepki
İsveç Başbakanı Persson Stockholme İsrail'in ambargoyu kaldırmasını istedi.Abone ol

İsveç Başbakanı Persson Stockholme toplanan “Filistin ve Lübnan’a Ekonomik Yardım Konferansı” nedeniyle yazdığı yazıda İsrail’in bölgede uyguladığı ablukaya son vermesini istedi.

İsveç’te yaşayan gazeteci Ali Haydar Nergis’in www. acikgazete.com’a bildirdiğine göre; 60 ülke ve Uluslararsı kuruluş ניתוחים בגאורגיהניתוחים בגאורגיה un katıldığı “Filistin ve Lübnan’a ekonomik yardım” Konferansı İsveç’in başkenti Stockholm’de toplandı.

İki gün sürecek konferansta konferansta, ilk aşamada Filistin ve Lübnan’ın inşası için ilk aşamada 3, 5 Milyar kronluk yardım yapılması öngörülüyor.

İsveç Başbakanı Göran Persson, konferansa destek amacıyla Göteborg’da yayımlanan bir gazeteye yazdığı yazıda, İsrail’in, BM Genel Sekreteri Koffi Annan’ın isteği doğrultusunda ,Lübnan’a uyguladığı hava ve deniz ablukasını kaldırmasını istedi.

"YOKSA BM YAPTIRIM UYGULAMALI"

Persson, İsrail’in ablukaya son vermesi için BM'nin yaptırım uygulamasını da istedi.
Uluslararası Kalkınma Bakanı Carin Jamtin, konferans nedeniyle yaptığı açıklamada,son çatışmaların ardından Filistin ve Lübnan’ın tam bir harabeye döndüğünü, özellikle Gazze bölgesine yardım yapılması için uluslararası kuruluşların acil olarak harekete geçmesi gerektiğini söyledi...

Filistin ve Lübnan’ın yeniden onarımı için alınması gereken acil önlemlerin ve yapılacak yardımların görüşüleceği konferansa ev sahibi İsveç, İspanya ve Norveç’in yanı sıra 60’ı aşkın ülke ve uluslar arası kuruluş çağrılı bulunuyor.Kategori : DÜNYA