Güzel olmuştur sözüm tepkiye

Güzel olmuştur sözüm tepkiye
4 gencin linç edilme girişimi için "güzel olmuş" diyen Emniyet Müdürü Cerrah açıklama yaptı.Abone ol

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, bir emniyet müdürü olarak linç girişimine kendisinin de karşı olduğunu belirterek, "(Güzel olmuştur) şeklindeki sözlerim, kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı günün kutlamasının yapıldığı bir tören sırasında yapılmak istenen eyleme halkın gösterdiği tepkiyedir" ded ניתוח אף בגאורגיה i.

Eylemin içeriği henüz anlaşılmadan kendisinin de yerinden kalktığını, görevli polis memurlarının gruba müdahale ettiğini söyleyen Cerrah, şöyle konuştu: "Çatılarda keskin nişancılar var. Bu kişiler canlı bomba da olabilirdi.
Keskin nişancılar da ateş edebilirdi. Yoldan geçen tank, kariyer gibi araçların altında da kalabilirlerdi. Arkadaşlarımız eylemcilere kısa sürede müdahale etti. Kendi canlarının tehlikeye girmesi açısından da müdahale önemliydi. Olayla ilgili daha sonra basın mensuplarının soruları üzerine, eylemcilerin terörist olmadıklarını, üniversite öğrencisi olduklarını söyledim. Ayrıca, Kurtuluş mücadelesinin kazanıldığı günün kutlandığı bayram törenlerindeki bir eyleme karşı vatandaşın gösterdiği tepkiye de(güzel) dedim. İstanbul'un her yerinde eylem yapılıyor. Gidin bakın bakalım, hiçbirinde bir şey olmuş mu? Bu eylemin, Zafer Bayramı'nın kutlandığı alanda hangi ad altında, ne olursa olsun yapılması yanlıştır."

Vatan Caddesi'nde dün yapılan 30 Ağustos törenleri sırasında Lübnan'a asker gönderilmesini protesto etmek isteyen 4 kişi, halkın linç girişimine maruz kalmıştı. Gençlerin PKK'lı sanılarak dövülmek istenmesini Emniyet Müdürü Cerrah, "güzel olmuş" şeklinde yorumlamıştı.Kategori : GÜNCEL